Anime-Doom-World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Cuvinte-cheie
SUkY
Ultimele subiecte
» Christine KITT
Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) EmptyJoi Ian 24, 2013 5:27 am Scris de Invader Lamu

» Alethia Spitz
Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) EmptyJoi Ian 24, 2013 3:44 am Scris de Invader Lamu

» Imvader Lamu
Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) EmptyJoi Ian 24, 2013 3:29 am Scris de Invader Lamu

» Poze cu noi :3
Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) EmptyMar Dec 11, 2012 6:23 pm Scris de AnnaChan

» Ai accepta sa?
Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) EmptyMar Dec 11, 2012 1:59 pm Scris de Syl

» Baaau >.< Brioşică e aici !
Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) EmptyMar Dec 11, 2012 1:54 pm Scris de Brioşică

» Muzica preferata
Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) EmptyMar Dec 11, 2012 1:30 pm Scris de Syl

» Poveste fără titlu.
Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) EmptyMar Dec 11, 2012 1:21 pm Scris de Syl

» Ai grija ce-ti doresti
Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) EmptyMar Dec 11, 2012 1:15 pm Scris de Syl

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

[ Copy this | Start New | Full Size ]
Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) Clubcooee_88_7

 

 Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome)

In jos 
AutorMesaj
Anu-chan
Moderator
Moderator
Anu-chan


Fecioara Mistret
Mesaje : 1940
Puncte : 67540
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) Empty
MesajSubiect: Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome)   Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome) EmptyLun Feb 06, 2012 4:02 am

-Ce se petrece aici? Cum am ajuns aici? se intreaba Kagome trezindu-se in Evul Mediu.
Ups am uitat sa o prezint: Kagome este o fata de liceu din vremea noastra. Are 16 ani, este bruneta, are ochi caprui si de obicei este timida in preajma baietilor. Din cand in cand ea mai iese la film cu prietenii, dar cel mai mult ea citeste despre evul Mediu, in care se pare ca a ajuns.
-Bun venit in anii 1650, Cine esti? intreaba un baiat imbracat in kimono rosu.
inuYasha este un semi-demon de aceasi varsta cu Kagome, doar ca el a trait in alte vremuri fata de cele curente. Cand se transforma in semi-demon parul lui devine din negru in alb si ii apar si 2 urechi tot albe(bine ca nu era coada). Are langa el permanent 3 prieteni: calugarul Saidame, luptatoarea Kinori si vulpiti Henji. Nu e firea care sa asculte ce spun altii, facand doar ce-i trece prin cap.
Fata se ridica si se da cu 10 pasi inapoi, apoi spune cu vocea tremurand:
-Cine esti si ce vrei de la mine?
-Sunt InuYasha si vrea sa aflu cum ai ajuns aici.zice baiatul apropriindu-se de Kagome.
-Nici eu nu stiu asta. Apropo, pe mine ma cheama Kagome.
-Incantat.
Cand termina de spus semi-demonul este deja langa Kagome si o ia de mana. El o duce in casa unde el si prietenii lui se ascund de vrajitorii din sat. Inauntru, fata se prezinta celorlalti si ii intreaba ce se intampla. Calugarul Saidame ii spune fetei:
-Totul a inceput acum 6 ani cand giuvaierul sacru s-a spart in mii de bucatele si s-a imprastiat in tot taramul. Noi 5 suntem in cautarea bucatilor care au ajuns aici si se pare ca una este la vrajitorii de afara.
-Dar de ce aveti nevoie de mine? Eu nu sunt din vremea asta. Si totusi am fost adusa aici.
-Eu cred ca tu esti protectoarea giuvaierului sacru. spune Kinori.
-Eu? Protectoarea.....! Nu are cum! Desi de 6 ani ma intereseaza Evul Mediu.
-Inseamna ca tu ai fost trimisa de zei ca sa ne ajuti! excalma zambind Saidame.
In aceasi clipa in mainile fetei apare un arc, iar in spate o tolba cu sageti otravite. Toti realizeaza apoi ca ea e noua protectoare.
Kagome scapa arcul pe jos speriata. Nu-i venea sa creada. Ea este noua protectoare. Brunetul zambeste si se duce langa noua lui prietena si in acelasi timp "stapana"(InuYasha o asculta doar pe preoteasa, ceea ce e acum Kagome.)
-Kagome, tu esti mai mult de protectoare, esti si preoteasa!
-Cum de s-a intamplat asa ceva? intreaba nedumerita Henji.
-Nimeni nu si-a dat seama inca. raspunde Saidame.
-Nu vrea sa va stric discutia, dar trebuie sa ne ocupam de vrajitorii de afara! zice Kinori.
-Coresct! Nu sunt eu din vremea asta dar stiu sa trag cu arcul, deci va pot ajuta!
-Bine! Avem un ajutor in plus!spune InuYasha plecand spre usa.
Cei 5 ies tiptil pe usa si se indreapta spre locul unde s-au oprit vrajitorii. La un momentdat fat se opreste. Simtea bucata din giuvaier. Vazand ca Kagome s-a oprit ceilalti se opesc si ei si se duc la preoteasa. Mirat, brunetul o intreaba pe fata ce a patit, dar ea tace. Apoi spune cu o voce foarte serioasa:
-Giuvaierul este la cel mai tanar! L-am simtit la el! Trebuie sa-l atagem intr-un loc unde nu sunt ceilalti 2!
Spunand acestea Kagome pleaca spre ei, lasand arcul si tolba cu sageti la InuYasha.
Sus In jos
http://rpc-er4life.forummagic.net
 
Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Fazan fara inchidere
» Poveste fără titlu.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime-Doom-World :: Fan Work Shop :: Fan Fiction-
Mergi direct la: