Anime-Doom-World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Cuvinte-cheie
SUkY
Ultimele subiecte
» Christine KITT
Poveste fără titlu. EmptyJoi Ian 24, 2013 5:27 am Scris de Invader Lamu

» Alethia Spitz
Poveste fără titlu. EmptyJoi Ian 24, 2013 3:44 am Scris de Invader Lamu

» Imvader Lamu
Poveste fără titlu. EmptyJoi Ian 24, 2013 3:29 am Scris de Invader Lamu

» Poze cu noi :3
Poveste fără titlu. EmptyMar Dec 11, 2012 6:23 pm Scris de AnnaChan

» Ai accepta sa?
Poveste fără titlu. EmptyMar Dec 11, 2012 1:59 pm Scris de Syl

» Baaau >.< Brioşică e aici !
Poveste fără titlu. EmptyMar Dec 11, 2012 1:54 pm Scris de Brioşică

» Muzica preferata
Poveste fără titlu. EmptyMar Dec 11, 2012 1:30 pm Scris de Syl

» Poveste fără titlu.
Poveste fără titlu. EmptyMar Dec 11, 2012 1:21 pm Scris de Syl

» Ai grija ce-ti doresti
Poveste fără titlu. EmptyMar Dec 11, 2012 1:15 pm Scris de Syl

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

[ Copy this | Start New | Full Size ]
Poveste fără titlu. Clubcooee_88_7

 

 Poveste fără titlu.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Brioşică

Brioşică


Varsator Tigru
Mesaje : 30
Puncte : 21465
Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 26
Localizare : Rusia.

Poveste fără titlu. Empty
MesajSubiect: Poveste fără titlu.   Poveste fără titlu. EmptyMar Dec 11, 2012 5:20 am

Nu este primul meu fic, dar este cel mai recent început. So, ce voi posta acum nu e tocmai un capitol deci va fii cam scurt. Staţi liniştiţi, capitolele vor fii mai mari.
Enjoy !


Prolog.



Rânjetul i se întipări pe faţă şi ridică arma, în dreptul lui, cu o privire rece, dispreţuitoare. Rosti pentru ultima dată întrebarea, scuipând cuvintele “ Unde e ea?” El, se ţinu tare, având o privire plină de ură. Vântul bătea cu putere, părul negru fluturând uşor, crăpându-i buzele roşiatice, plesindu-i cu duritate faţa. Scrâşni din dinţi şi rosti, robotic aceleaşi cuvinte “Nu e treaba ta”.
Trase. Glonţul ieşi cu putere din armă, îndreptându-se ţintă spre inima băiatului. Durerea era sfâşietoare. Glonţul îi străpunse cu putere pielea, rupându-i şi pătrunzând adânc în inimă. Un geamăt profund se auzi din adâncul pieptului, oferindu-i o senzaţie de dezgust.
Pierdut, ameţit, începu să vadă înceţoşat până când, solidificat, deveni inconştient iar trupul se prăbuşi zgomotos pe asfaltul dur.
Ceru se înnoră şi mici picături cădeau cu repeziciune din cer. Sângele se intindea tot mai mult, golindu-se din trupul băiatului. Un ţipăt asurzitor se auzi. Fata, grăbită, cu lacrimi în ochii, se apropie, împiedicându-se, de băiat. Căzu în genunchi la pieptul acestuia, plângându-l. Bătea cu putere în piept, strigându-i inconştient, neîncetat, numele, sperând vag să se trezească.
Nimic din partea lui, nici un semn de viaţă. Inima-i bătu cu putere apoi nimic. Se opri. Fata amuţi. Îşi muşcă buza, dându-i sângele şi strigă, disperată, după el. Îl înfăşcă cu putere de piept, zguduindu-l, urându-l. Căzu, secată de puteri, fără alte lacrimi pe cale să curgă, la pieptul lui, strângându-l cu căldură în braţe, rostindu-i, pe un ton dulce, pierdut „Te iubesc”.

P.s. : Încă nu am titlu pentru acest fic. Dacă aveţi idei, aştept propunerile.
Sus In jos
Syl
V.I.P
V.I.P
Syl


Gemeni Tigru
Mesaje : 3412
Puncte : 159600
Reputatie : 22
Data de inscriere : 03/10/2011
Varsta : 25

Poveste fără titlu. Empty
MesajSubiect: Re: Poveste fără titlu.   Poveste fără titlu. EmptyMar Dec 11, 2012 1:21 pm

Este genial acest fic. Si felul cum l-ai inceput, este cu siguranta printre cele mai bune prologuri pe care le-am citit, are atatea amanunte si parca te duce acolo. Abia astept primul capitol, ca inceput propriu-zis. Smile
Cat despre titlu, chiar nu te pot ajuta, nu prea ma pricep la asa ceva si nici nu imi inchipui prea bine despre ce este vorba in continuare pentru a avea o vaga legatura.
Sus In jos
 
Poveste fără titlu.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Poveste Code Geass
» Fazan fara inchidere
» Dragoste fara sfarsit!(InuYashaKagome)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime-Doom-World :: Fan Work Shop :: Fan Fiction-
Mergi direct la: